Woodland Park Campus Course Schedule Fall 2020

Fall 2020
September 8, 2020 - December 19, 2020

New Students: Call 1-800-446-5400 Ext. WWA to Register.
Current Students: Contact the Woodland Park Campus Academic Advisement Office or use My Scheduler to register.

Visit the Course Schedules page to find links to other course schedules. All courses, times, and locations are subject to change without notice.

 
Subject Course No. Description Credits Day(s) Start Time End Time Instructor
Accounting
ACC 1111 FINANCIAL ACCOUNTING I 3 TTh 9:30 AM 10:45 AM Arjune Sharma
Business
BUS 2231 BUSINESS LAW I 3 W 12:30 PM 1:45 PM Raymond Torres
Computer Information Systems
CIS 1115 COMPUTER APPLICATIONS 3 MW 9:30 AM 10:45 AM Louis Piermatteo
CIS 1115 COMPUTER APPLICATIONS 3 MW 11:00 AM 12:15 PM Sapna Lall
CIS 1115 COMPUTER APPLICATIONS 3 TTh 12:30 PM 1:45 PM Jimmy McCarty
College Skills
CSK 80 FOUNDATIONS OF LEARNING 0 Rebecca Ruballos
CSK 80 FOUNDATIONS OF LEARNING 0 Staff Instructor
CSK 80 FOUNDATIONS OF LEARNING 0 Romel Roachford
CSK 80 FOUNDATIONS OF LEARNING 0 Rebecca Ruballos
CSK 80 FOUNDATIONS OF LEARNING 0 Andrew Selig
Economics
ECO 2200 PRINCIPLES OF ECONOMICS 3 M 6:00 PM 7:30 PM David Eichenholtz
English
ENG 1105 WRITING AND RESEARCH 3 W 9:30 AM 10:45 AM Rebecca Ruballos
ENG 1105 WRITING AND RESEARCH 3 M 11:00 AM 12:15 PM Nicole DeFelice
ENG 1105 WRITING AND RESEARCH 3 Th 6:00 PM 7:30 PM Nicole DeFelice
ENG 2205 WRITING THROUGH LITERATURE 3 M 2:00 PM 3:15 PM Patricia Cowan
ENG 2205 WRITING THROUGH LITERATURE 3 W 6:00 PM 7:30 PM Julie Porter
ENG 2215 PUBLIC SPEAKING 3 M 12:30 PM 1:45 PM Patricia Cowan
ENG 2215 PUBLIC SPEAKING 3 T 2:00 PM 3:15 PM Julie Porter
ENG 3313 CREATIVE WRITING 3 W 11:00 AM 12:15 PM Julie Porter
ENG 3316 THE CONFIDENT WRITER 3 T 6:00 PM 7:30 PM Andrew Selig
Fashion
FAS 1101 INTRODUCTION TO THE FASHION BU 3 TTh 11:00 AM 12:15 PM Myra Butensky
Finance
FIN 3302 CORPORATE FINANCE 3 Th 6:30 PM 8:00 PM Marc Zuckerman
Graphic Design
GRD 1100 GRAPHIC DESIGN PRINCIPLES I 3 M 9:00 AM 11:45 AM Olson Jean Louis
GRD 1100 GRAPHIC DESIGN PRINCIPLES I 3 W 9:00 AM 11:45 AM Julia Hutchinson
GRD 1100 GRAPHIC DESIGN PRINCIPLES I 3 W 12:30 PM 3:15 PM Julia Hutchinson
GRD 1170 DRAWING I 3 Th 9:00 AM 11:45 AM Benjamin Hoyng
GRD 1170 DRAWING I 3 M 12:30 PM 3:15 PM Benjamin Hoyng
GRD 1170 DRAWING I 3 Th 12:30 PM 3:15 PM Benjamin Hoyng
GRD 2226 PROFESSIONAL DEVELOPMENT SEMI 3 T 9:00 AM 11:45 AM Michael Iris
GRD 2226 PROFESSIONAL DEVELOPMENT SEMI 3 T 12:30 PM 3:15 PM Nancy Fischer
GRD 2230 DIGITAL PHOTOGRAPHY AND CREATI 3 W 9:00 AM 11:45 AM Thomas Haynes
GRD 2230 DIGITAL PHOTOGRAPHY AND CREATI 3 Th 9:00 AM 11:45 AM Thomas Haynes
GRD 2230 DIGITAL PHOTOGRAPHY AND CREATI 3 W 12:30 PM 3:15 PM Thomas Haynes
GRD 2234 WEB DESIGN II 3 W 12:30 PM 3:15 PM Carlos Cruz
GRD 2234 WEB DESIGN II 3 Th 12:30 PM 3:15 PM Carlos Cruz
GRD 2290 TYPOGRAPHY II 3 Th 9:00 AM 11:45 AM Amanda Boulton
GRD 2290 TYPOGRAPHY II 3 T 9:00 AM 11:45 AM Julia Hutchinson
GRD 2290 TYPOGRAPHY II 3 T 12:30 PM 3:15 PM Julia Hutchinson
GRD 4415 UI/UX DESIGN 3 Th 12:30 PM 3:15 PM Matthew Parisi
GRD 4415 UI/UX DESIGN 3 T 4:30 PM 7:15 PM Matthew Parisi
GRD 4415 UI/UX DESIGN 3 Th 4:30 PM 7:15 PM Matthew Parisi
GRD 4420 GAME DESIGN 3 T 9:00 AM 11:45 AM Michael Klein
GRD 4420 GAME DESIGN 3 M 9:00 AM 11:45 AM Michael Klein
GRD 4420 GAME DESIGN 3 M 12:30 PM 3:15 PM Michael Klein
GRD 4460 CAPSTONE PROJECT 3 M 9:00 AM 11:45 AM Marisa Sottos
GRD 4460 CAPSTONE PROJECT 3 M 12:30 PM 3:15 PM Marisa Sottos
GRD 4460 CAPSTONE PROJECT 3 T 12:30 PM 3:15 PM Marisa Sottos
GRD 4470 SPECIAL TOPICS 3 Th 6:00 PM 8:45 PM Carlos Cruz
GRD 4481 PORTFOLIO 3 T 6:00 PM 8:45 PM Corey Machado
Health Services Administration
HEA 2200 MEDICAL TERMINOLOGY 3 M 9:00 AM 11:45 AM Janette Rodriguez
HEA 2200 MEDICAL TERMINOLOGY 3 M 9:00 AM 11:45 AM Mandanna Naleyanda
HEA 2200 MEDICAL TERMINOLOGY 3 W 6:00 PM 8:45 PM Sirhan Abdullah
HEA 2200 MEDICAL TERMINOLOGY 3 W 6:00 PM 8:45 PM Mandanna Naleyanda
Honors
HON 1105 HONORS WRITING AND RESEARCH 3 W 2:00 PM 3:15 PM Patricia Cowan
HON 1105 HONORS WRITING AND RESEARCH 3 W 2:00 PM 3:15 PM Nazareth Darakjian
International Business
IBS 2201 INTERNATIONAL BUSINESS 3 MW 11:00 AM 12:15 PM Jimmy McCarty
Interior Design
INT 1100 ARCHITECTURAL VISUALIZATION 3 TTh 9:00 AM 10:05 AM Ernesto Fong
INT 1100 ARCHITECTURAL VISUALIZATION 3 MW 9:00 AM 10:05 AM Ernesto Fong
INT 1110 SKETCHING AND COLOR COMPOSITI 3 TTh 10:20 AM 11:25 AM Kyong Lee
INT 1110 SKETCHING AND COLOR COMPOSITI 3 MW 10:20 AM 11:25 AM Ruth Kaplan
INT 1120 STUDIO I: CONCEPTUAL DESIGN 3 TTh 11:45 AM 12:50 PM Brian Callahan
INT 1120 STUDIO I: CONCEPTUAL DESIGN 3 MW 11:45 AM 12:50 PM Brian Callahan
INT 2200 CAD II 3 TTh 9:00 AM 10:05 AM Kyong Lee
INT 2250 STUDIO IV: COMMERCIAL I 3 TTh 10:20 AM 11:25 AM Robert Federico
INT 2290 LIGHTING 3 T 2:30 PM 4:35 PM Ernesto Fong
INT 2290 LIGHTING 3 W 6:00 PM 7:30 PM Kyong Lee
INT 2293 INTERNSHIP 3 Alfonso Torino
INT 4400 STUDIO VII: SPECIAL TOPICS 3 MW 11:45 AM 12:50 PM Robert Federico
INT 4400 STUDIO VII: SPECIAL TOPICS 3 W 6:00 PM 8:05 PM Robert Federico
INT 4410 CAREER MANAGEMENT 3 MW 10:20 AM 11:25 AM Jeffery McCullough
INT 4410 CAREER MANAGEMENT 3 M 6:00 PM 7:30 PM Jeffery McCullough
INT 4420 CAPSTONE: RESEARCH AND PROGM 3 MW 1:20 PM 2:25 PM Alfonso Torino
INT 4420 CAPSTONE: RESEARCH AND PROGM 3 Th 6:00 PM 8:05 PM Alan Horwitz
INT 4460 STUDIO VIII: CAPSTONE PROJECT 3 Th 6:00 PM 8:05 PM Alan Horwitz
INT 4483 INTERNSHIP 3 Alfonso Torino
Justice Studies
JUS 1100 INTRO TO JUSTICE STUDIES 3 T 9:30 AM 10:45 AM Debra Stephans
JUS 1110 COMM SKILLS FOR CRIM JUST PROF 3 T 2:00 PM 3:30 PM Angelo Zecca
JUS 2201 CRIMINAL PROCEDURE 3 W 6:00 PM 7:30 PM Jason Statuto
JUS 2270 SPECIAL TOPICS IN JUSTICE STUD 3 M 6:00 PM 7:30 PM Donna Gade
JUS 3307 CORRECTIONS, PROBATION AND PAR 3 Th 6:30 PM 8:00 PM Anna Skokowska
JUS 4406 RESEARCH METHODS CRIM JUSTICE 3 T 12:30 PM 1:45 PM Allen Sondej
Law
LAW 1100 INTRODUCTION TO LAW 3 Th 11:00 AM 12:15 PM Alan Niedz
Math
MAT 2212 QUANTITATIVE METHODS 3 W 6:00 PM 7:30 PM Bahir Masadeh
MAT 2215 STATISTICS I 3 Th 9:30 AM 10:45 AM Bahir Masadeh
MAT 2215 STATISTICS I 3 T 11:00 AM 12:15 PM Bahir Masadeh
MAT 2215 STATISTICS I 3 M 6:00 PM 7:30 PM Ilona Zasanova-Gofman
Medical
MED 1100 CLINICAL AND SURGICAL OFFICE P 3 F 6:00 PM 7:50 PM Mandanna Naleyanda
MED 1100 CLINICAL AND SURGICAL OFFICE P 3 Th 6:00 PM 7:50 PM Mandanna Naleyanda
MED 1120 MEDICAL OFFICE ADMINISTRATION 3 T 9:00 AM 12:30 PM Lourdes Ramos
MED 1130 MEDICAL EMERGENCIES AND ELECTR 3 W 9:00 AM 10:50 AM Oluwakemi Odusola
MED 1130 MEDICAL EMERGENCIES AND ELECTR 3 Th 6:00 PM 7:50 PM Shkelzen Badivuku
MED 1140 SPECIMEN COLLECTION AND PROCED 3 W 6:00 PM 7:50 PM Meta Wongkar-Gut
MED 1140 SPECIMEN COLLECTION AND PROCED 3 Th 8:00 PM 9:50 PM Meta Wongkar-Gut
MED 1160 PRINCIPLES OF PHARMACOLOGY AND 3 T 8:00 PM 9:50 PM Janette Rodriguez
MED 1160 PRINCIPLES OF PHARMACOLOGY AND 3 W 8:00 PM 9:50 PM Janette Rodriguez
Management
MGT 2220 PRINCIPLES OF MANAGEMENT 3 MW 11:00 AM 12:15 PM Louis Piermatteo
MGT 2220 PRINCIPLES OF MANAGEMENT 3 TTh 11:00 AM 12:15 PM Jimmy McCarty
Marketing
MKT 2220 PRINCIPLES OF MARKETING 3 Th 6:30 PM 8:00 PM Kim Malcolm
NC 503 ROAD TO SUCCESS IN ONLINE LRNG 0 Staff Instructor
Nursing
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 MW 8:30 AM 11:15 AM Patricia Gallagher
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 F 9:00 AM 12:00 PM Josephine Rodriguez
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 W 12:00 PM 3:00 PM Elenita Talavera
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 W 12:30 PM 2:20 PM Debra Sacco
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 F 1:00 PM 4:00 PM Josephine Rodriguez
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 W 2:35 PM 4:25 PM Debra Sacco
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 T 3:00 PM 4:50 PM Elenita Talavera
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 MW 6:00 PM 8:45 PM Patricia Gallagher
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 F 6:00 PM 9:00 PM Debra Sacco
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 F 6:00 PM 9:00 PM Josephine Rodriguez
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 T 6:00 PM 7:50 PM Angelica Delacruz
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 Th 6:00 PM 9:00 PM Alberto Sarmiento
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 T 8:00 PM 9:50 PM Elenita Talavera
NUR 1100 FOUNDATIONS OF NURSING 8 T 8:00 PM 9:50 PM Corazon Dumalagan
NUR 1200 PHARMACOLOGY 3 M 11:00 AM 12:50 PM Corazon Dumalagan
NUR 1200 PHARMACOLOGY 3 T 1:15 PM 3:05 PM Manal Rassam
NUR 1200 PHARMACOLOGY 3 W 6:00 PM 7:50 PM Alberto Sarmiento
NUR 1200 PHARMACOLOGY 3 T 6:00 PM 7:50 PM Elenita Talavera
NUR 1300 NURSING CONCEPTS I 8 F 5:30 PM 11:59 PM Marie Dezart
NUR 1300 NURSING CONCEPTS I 8 MT 6:00 PM 8:45 PM Debra Sacco
NUR 1300 NURSING CONCEPTS I 8 W 6:00 PM 11:59 PM Anamari Bulatovic
NUR 1305 NURSING CONCEPTS I 5 Th 7:00 AM 3:00 PM Elenita Talavera
NUR 1305 NURSING CONCEPTS I 5 T 11:00 AM 12:50 PM Patricia Gallagher
NUR 1305 NURSING CONCEPTS I 5 M 1:00 PM 2:50 PM Debra Sacco
NUR 1401 SPECIAL TOPICS IN NURSING I 3 W 9:00 AM 10:50 AM Fernand De Los Reyes
NUR 1401 SPECIAL TOPICS IN NURSING I 3 W 11:15 AM 2:15 PM Fernand De Los Reyes
NUR 2100 NURSING CONCEPTS II 10 ThF 7:00 AM 3:00 PM Erica Goodman
NUR 2100 NURSING CONCEPTS II 10 MW 8:30 AM 11:15 AM Debra Sacco
NUR 2100 NURSING CONCEPTS II 10 T 12:15 PM 2:05 PM Elenita Talavera
NUR 2100 NURSING CONCEPTS II 10 ThF 5:30 PM 11:59 PM Daryl Oclaret
NUR 2100 NURSING CONCEPTS II 10 ThF 5:30 PM 11:59 PM Jeremy Davis
NUR 2100 NURSING CONCEPTS II 10 MT 6:00 PM 8:45 PM Josephine Rodriguez
NUR 2100 NURSING CONCEPTS II 10 W 6:00 PM 7:50 PM Elenita Talavera
NUR 2200 TRANSITION INTO PRACTICE 6 T 9:00 AM 12:00 PM Angelica Delacruz
NUR 2200 TRANSITION INTO PRACTICE 6 M 11:45 AM 4:15 PM Patricia Gallagher
NUR 3310 NURSING RESEARCH FOR EBP 3 T 9:00 AM 11:45 AM Suzanne Mullings
NUR 3320 TRANSITION TO PROF NURSING 3 M 9:00 AM 11:45 AM Angelica Delacruz
NUR 3330 HEALTH ASSESS ACROSS LIFESPAN 3 M 12:15 PM 3:00 PM Angelica Delacruz
NUR 3360 ADVANCED MENTAL HEALTH NURSING 3 Su 7:00 AM 3:00 PM Jeremy Davis
NUR 3360 ADVANCED MENTAL HEALTH NURSING 3 Su 7:00 AM 3:00 PM Jeremy Davis
NUR 3360 ADVANCED MENTAL HEALTH NURSING 3 T 7:00 AM 3:00 PM Ifesonye Emefieh
NUR 3360 ADVANCED MENTAL HEALTH NURSING 3 T 7:00 AM 3:00 PM Ifesonye Emefieh
NUR 3360 ADVANCED MENTAL HEALTH NURSING 3 M 12:30 PM 2:20 PM Josephine Rodriguez
NUR 4420 NURSING LEADERSHIP/MANAGEMENT 3 T 12:00 PM 2:45 PM Suzanne Mullings
NUR 4430 COMMUNITY HEALTH NURSING 3 Christopher de la Victoria
NUR 4430 COMMUNITY HEALTH NURSING 3 Christopher de la Victoria
NUR 4430 COMMUNITY HEALTH NURSING 3 T 10:00 AM 11:50 AM Christopher de la Victoria
NUR 4440 ADVANCED NURSING PHARMACOLOGY 3 M 9:00 AM 11:45 AM Manal Rassam
NUR 4460 PROFESSIONAL NURSING SEMINAR 3 Th 8:30 AM 10:20 AM Angelica Delacruz
NUR 4460 PROFESSIONAL NURSING SEMINAR 3 Th 11:30 AM 1:30 PM Angelica Delacruz
NUR 4460 PROFESSIONAL NURSING SEMINAR 3 Th 1:45 PM 3:45 PM Angelica Delacruz
Patient Care
PCT 1320 ADVANCED PATIENT CARE 3 Sa 12:00 PM 1:50 PM Corazon Dumalagan
PCT 1320 ADVANCED PATIENT CARE 3 W 6:00 PM 7:50 PM Gregory Luciuk
PCT 2320 PATIENT CARE PRACTICUM 3 M 1:00 PM 5:00 PM Corazon Dumalagan
PCT 2700 PATIENT CARE CAPSTONE 3 M 9:00 AM 11:45 AM Gregory Luciuk
Science
SCI 1100 ANATOMY AND PHYSIOLOGY I 3 M 12:15 PM 3:00 PM Gabriel Holder
SCI 1100 ANATOMY AND PHYSIOLOGY I 3 M 12:15 PM 3:00 PM Mandanna Naleyanda
SCI 1100 ANATOMY AND PHYSIOLOGY I 3 M 12:15 PM 3:00 PM Doris Alvarado
SCI 1100 ANATOMY AND PHYSIOLOGY I 3 Th 7:00 PM 10:00 PM Doris Alvarado
SCI 1100 ANATOMY AND PHYSIOLOGY I 3 Th 7:00 PM 10:00 PM Francisco Abinader
SCI 1110 ANATOMY AND PHYSIOLOGY LAB I 1 Mandanna Naleyanda
SCI 1110 ANATOMY AND PHYSIOLOGY LAB I 1 Mandanna Naleyanda
SCI 1110 ANATOMY AND PHYSIOLOGY LAB I 1 Doris Alvarado
SCI 1110 ANATOMY AND PHYSIOLOGY LAB I 1 Asem Alshamah
SCI 2100 ANATOMY AND PHYSIOLOGY II 3 M 6:00 PM 8:45 PM Jose Montalvo
SCI 2110 ANATOMY AND PHYSIOLOGY LAB II 1 Konrad Gut
SCI 2216 DISCOVERING SCIENCE 3 T 11:00 AM 12:15 PM Melissa Baralt
SCI 2220 HUMAN SEXUALITY 3 Th 9:30 AM 10:45 AM Todd Eglow
SCI 2228 MICROBIOLOGY 3 Sa 9:00 AM 11:45 AM Nadia Hedhli
SCI 2230 FORENSIC SCIENCE 3 T 11:00 AM 12:15 PM Yarissa Williams
SCI 2235 HEALTH AND FITNESS 3 M 6:00 PM 7:30 PM Anthony Manrique
SCI 3000 CHEMISTRY FOR HEALTHCARE 4 Sa 8:30 AM 10:20 AM Fred Safarowic
SCI 3000 CHEMISTRY FOR HEALTHCARE 4 Sa 10:40 AM 1:25 PM Fred Safarowic
SCI 3000 CHEMISTRY FOR HEALTHCARE 4 Sa 1:45 PM 3:35 PM Fred Safarowic
SCI 3301 ADDICTION AND OBSESSION 3 T 6:00 PM 7:30 PM Melissa Baralt
SCI 3310 NUTRITION FOR HEALTHCARE 3 W 9:00 AM 11:45 AM Asem Alshamah
SCI 3310 NUTRITION FOR HEALTHCARE 3 W 12:15 PM 3:00 PM Asem Alshamah
SCI 4405 BIOETHICS 3 M 12:30 PM 1:45 PM Walid Abushahba
Social Science
SOC 1123 FIRST YEAR EXPERIENCE 3 W 11:00 AM 12:15 PM Hui-Wen Tu
SOC 1123 FIRST YEAR EXPERIENCE 3 T 11:00 AM 12:15 PM Stephanie Perrone
SOC 1123 FIRST YEAR EXPERIENCE 3 M 2:00 PM 3:15 PM Esther Allen
SOC 2220 CRIMINOLOGY 3 W 12:30 PM 1:45 PM Alan Niedz
SOC 2225 INTRODUCTION TO PSYCHOLOGY 3 T 9:30 AM 10:45 AM Stephanie Perrone
SOC 2225 INTRODUCTION TO PSYCHOLOGY 3 T 6:00 PM 7:30 PM Esther Allen
SOC 4422 FORENSIC PSYCHOLOGY 3 W 6:00 PM 7:30 PM Kim Bost
Surgical Processing
SPT 1110 FUNDAMENTALS OF SURGICAL PROCE 4 M 6:00 PM 8:45 PM Esmeralda Mucollari
SPT 1110 FUNDAMENTALS OF SURGICAL PROCE 4 M 6:00 PM 8:45 PM Esmeralda Mucollari
SPT 1110 FUNDAMENTALS OF SURGICAL PROCE 4 T 6:00 PM 8:45 PM Robert Torres
SPT 1110 FUNDAMENTALS OF SURGICAL PROCE 4 T 6:00 PM 8:45 PM Robert Torres
SPT 2150 SURGICAL PROCESSING CLINICAL P 8 Frank Ferraro
SPT 2151 SURGICAL PROCESSING CLINICAL S 2 Sa 9:00 AM 10:50 AM Thomas Shallcross
Surgical Technology
SUR 1100 FUNDAMENTALS OF SURGICAL TECHN 6 Th 9:00 AM 11:45 AM Amanda Lowe
SUR 1100 FUNDAMENTALS OF SURGICAL TECHN 6 W 9:00 AM 11:45 AM Esmeralda Mucollari
SUR 1100 FUNDAMENTALS OF SURGICAL TECHN 6 T 12:00 PM 2:45 PM Kofi Poku
SUR 1100 FUNDAMENTALS OF SURGICAL TECHN 6 Th 12:15 PM 3:00 PM Amanda Lowe
SUR 1100 FUNDAMENTALS OF SURGICAL TECHN 6 W 12:15 PM 3:00 PM Esmeralda Mucollari
SUR 1100 FUNDAMENTALS OF SURGICAL TECHN 6 M 5:00 PM 10:10 PM Diana Amos
SUR 1100 FUNDAMENTALS OF SURGICAL TECHN 6 F 6:00 PM 8:45 PM Stephanie Williams
SUR 2112 SURGICAL TECHNIQUES 6 T 9:00 AM 11:45 AM Amanda Lowe
SUR 2112 SURGICAL TECHNIQUES 6 Sa 12:00 PM 2:45 PM Kofi Poku
SUR 2112 SURGICAL TECHNIQUES 6 T 12:15 PM 3:00 PM Amanda Lowe
SUR 2112 SURGICAL TECHNIQUES 6 Th 5:00 PM 10:10 PM Amanda Lowe
SUR 2120 SURGICAL SPECIALTY INTERVENTIO 3 M 11:30 AM 2:30 PM Esmeralda Mucollari
SUR 2251 PHARMACOLOGY AND ANESTHESIOLOG 2 M 4:00 PM 6:00 PM Stephanie Williams
SUR 2280 OPERATING ROOM CLINICAL PRACTI 5 Frank Ferraro
SUR 2280 OPERATING ROOM CLINICAL PRACTI 5 M 2:45 PM 3:45 PM Frank Ferraro
SUR 2290 OPERATING ROOM CLINICAL PRACTI 5 Frank Ferraro
SUR 2290 OPERATING ROOM CLINICAL PRACTI 5 T 3:00 PM 4:00 PM Frank Ferraro
SUR 2292 SURGICAL TECHNOLOGY CAPSTONE 4 T 4:15 PM 7:45 PM Joseph Charleman